Meist

Haapsalu Montessori Keskus sündis 2021. aasta jaanuaris kui algas kesklinnas asuva Posti 37 maja teise korruse ruumi sisseseadmine. Esimesed beebide ja väikelaste mängurühmad leidsid aset juba veebruaris.

On suur rõõm, et lühikese aja jooksul on mängurühmade ümber kasvanud kogukond Montessori lähenemise armastajaid, kellega vahetada mõtteid ja kogemusi ning unistada suurelt edasiste plaanide osas.

Keskusesse on väga oodatud lapsed ja lapsevanemad Haapsalust, Läänemaalt ja kaugemalt, et veeta koos lõbusalt ja arendavalt aega, koguda inspiratsiooni koduse keskkonna lapsesõbralikumaks kohendamiseks ning leidmaks tuge oma kodukandis mängurühmadega/mänguhommikutega alustamiseks. 

2022. a veebruaris avasime 2,5-4 aastaste laste mängurühma, kus lapsed osalevad ilma vanemata ja mida juhendavad AMI juhendajakoolitusel osalevad Jaanika Illend ning Kadri Nõlvak. Tegu on ettevalmistava tegevusformaadiga, millega valmistume pikemas perspektiivis pakkuma autentset Montessori lastehoidu AMI diplomikoolituse läbinud juhendajatega nii 1,5-3a kui 3-6a lastele.

Unistame ka 6-12 kooliklassi avamisest ning Farm Schooli rajamisest ja vaatame, kuidas meie lugu ses osas edasi areneb.

On toimunud ja tulemas loenguid ning vestlusringe ning 2022. aastal on kavas alustada vanemahariduse loengusarjaga, kus on võimalik tutvuda lähemalt Montessori lähenemise põhimõtetega, õppida tegema  lihtsamaid Montessori vahendeid ning saada nippe igapäevaselt lapse arengu toetamiseks.

Alates 2022. a maist saavad meie juures 3-12 kuu vanused beebid massaaži ja võimlemise rühmatundides osaleda. 


Tekst uuendatud: 04. juuli 2022