Iseseisev väikelaps

Rühma on oodatud iseseisvalt osalema lapsed vanuses 14 kuud kuni 3 aastat. Kui laps kõnnib, on võimalik rühmaga liituda ka varem.

Rühm alustab 2. oktoobril.

Millega on tegu
Päevakava
Osalustasu
Mis võiks leiduda lapse rühmakapis
Rühma juhendaja
Miks osaleda Montessori rühmas
Registreeri huvi

Millega on tegu?

Iseseisva väikelapse rühmas rakendame autentselt Montessori pedagoogikat, millega toetame lapse individuaalset tegutsemisrütmi, keskendumisoskust ning tema kujunemist algatusvõimeliseks ja elujaatavaks inimeseks. Lapsed saavad palju vabadust valida endale ise tegevust kokkulepitud piiride sees.
 Rühm on väike – alustame esialgu vaid viie lapsega. Rühma keskkond on sisse seatud koduselt ja väikelapsele vastavas mõõdus – see on pisikeste inimeste väike minimaailm, kus tähtsaid asju ajada ja mõnusasti  aega veeta.
Pildil 2022. a suvel iseseisva väikelapse rühma osalejad tegutsemas.


Päevakava

9:00 – 9:30Lapsed saabuvad rühma ja riietuvad ümber tubasteks toimetusteks,  käivad tualetis ja pesevad käed.
9:30 –10:00Lapsed katavad laua, serveerivad hommikupudru, laulame koos laulu ja sööme koos hommikusööki. Seejärel koristame laua ja peseme näod ja käed.
10:00 –11:30Iga laps valib endale meeldiva tegevuse teda huvitavast ainealast. Valikus on emakeel, igapäevaelu harjutused*, käe- ja silma koostöö harjutused, kunst ja muusika. 
11:30 – 12:00Lapsed katavad laua ja valmistavad ise endale väikese söögipala, laseme hea maitsta ja koristame seejärel koos laua.
12:00 – 13:00Lapsed riietuvad õueminekuks. Lähme koos aiakesse – tegeleme taimedega, ronime,  ehitame ja vaatleme loodust. Kohtume peagi armsa pereliikmega.

* Mis on igapäevaelu harjutused? 

Igapäevaelu harjutuste eesmärk on pakkuda väikelapsele võimalus saada aktiivseks osaks kultuurist, kus ta elab. Harjutused jagunevad mitmeks: eneseteenindusoskuste arendamine (näiteks tualetis käimine, riietumine, nina pühkimine, juuste kammimine, käte pesemine jne), ennast ümbritseva keskkonna eest hoolitsemine toas (lilleseade, nõude ja pesu pesemine, puidu poleerimine jne) ja õues. 

Osalustasu

4 päeva nädalas280 EUR / kuu
3 päeva nädalas220 EUR / kuu
2 päeva nädalas160 EUR / kuu
 1 päev nädalas 90 EUR / kuu
Individuaalne tutvumistund*  10 EUR
 • Osalustasu on arvestatud kõigi kuude keskmisena.
 • Hinnale ei lisandu käibemaksu.
 • Osalustasu lisandub toiduraha 3.50 eur/päev (soe hommikusöök ja lõuna)
 • Iseseisva väikelapse rühm tegutseb E-N 9:00–13:00
 • Tutvumistunnid toimuvad reedeti 11:30–12:30

* Mis on individuaalne tutvumistund?
Kohtumise käigus saame omavahel tuttavaks. Laps, vanem ning juhendaja veedavad koos tunni väikelaste rühmaruumis. Laps saab esimesed esitlused vahenditele ja tegevustele ning lapsevanem tutvustava tuuri rühmaruumis ja lühikese ülevaate rakendatavast Montessori pedagoogikast. Tutvumistunni lepime kokku e-maili teel.

Oktoobris alustavatele osalistele:
1. Juhendaja ja lapsevanem kohtuvad septembrikuus vestluseks.
2. Lapsevanem allkirjastab lapse mängurühmas osalemise lepingu ja tasub osalustasu.
3. Toimub rühmas käivate laste vanemate ühine kohtumine.
4. Viime läbi oktoobrikuus iga lapsega individuaalse rühmaga kohanemise programmi.


Mis võiks leiduda lapse rühmakapis

 • mõned paarid potitreeningupükse või aluspükse
 • veekindel kott märgadele ja määrdunud riietele
 • sokid/sukad
 • veniva värvliga pikad püksid
 • mugavalt seljast ja selga minev pluus ja kampsun
 • kummitallaga sisejalatsid
 • vastavalt ilmastikule väliriided
 • niisked salvrätikud
 • isiklik hambahari ja juuksekamm

Rühma juhendaja

Väikelaste mängurühmasid juhendab AMI*  0-3 ja 3-6 vanuserühma assistendikursuse, esmaabi- ja liiklusreguleerija koolituse läbinud ning lisaks Praha Montessori Instituudis AMI 0-3 vanuserühma juhendaja diplomikursust ning Haapsalu Kutsehariduskeskuses lapsehoidja 4. taseme kutse koolitust läbiv Epp Linke

Epp on harjutanud juhendamist Amsterdamis 2Voices eelkooli ja Prahas Montessori Andileki lasteaia sõimerühmades, lisaks vaadelnud sõimerühmi nii Riias Montessori Rigele lastehoius kui Haapsalu Päikesejänku lasteaias.


Graafilise disaini ja illustratsiooni taustaga kahe väikelapse ema Epp soovib tuua kokku kohalikud Montessori pedagoogika armastajad ja huvilised, et koos kasvada ja õppida. Epu südamesoov ja keskuse eesmärk on, et Haapsalus saaks olema autentne Montessori lastehoid 1,5-3 aasta vanustele ja lasteaiarühm 3-6 aasta vanustele lastele ning paari aasta pärast ka pesuehtne 6-12a laste Montessori kooliklass.

Pildil Epp koos Astridiga reisikohvri sisu uurimas.

NB! Alates hetkest kui rühma kohtade täituvus on vähemalt 6 last, liitub rühmaga ka assistent.  Rühmas saab olema kuni 10 kohta.


*Mis on AMI?
1929. a Maria Montessori enda poolt asutatud ühingu Association Montessori Internationale eesmärk on Montessori pedagoogika terviklikkuse hoidmine ja säilitamine. AMI poolt kinnitatud standardid tagavad selle, et õppeprogrammide sisu on kooskõlas AMI koolituse sisuga üle maailma. AMI teadusliku pedagoogika rühm võtab arvesse ajakohaseid uuringutulemusi lapse arengu, hariduse ja neuroteaduse teemadel.
Loe pikemalt: Eesti Montessori Ühingu kodulehelt.

Miks osaleda Montessori rühmas

 • Rühmaruumis on ette valmistatud rikkalik valik Montessori vahendeid ja tegevusi, millega laps saab endale sobivas tempos tegutseda täpselt nii kaua kui ta seda soovib.
 • Lapse süvenenud ja konstruktiivset tegevust ei katkestata ühistegevustega. Hoiame ja toetame lapse keskendumisoskuse süvenemist.
 • Laps valib tegevused enda initsiatiivil. Toetame varasest east peale iseseisvat ajaplaneerimise oskust.
 • Lapsed valmistavad söögipala, katavad ja koristavad laua iseseisvalt. Pakume lapsele palju võimalusi enesekindluse arendamiseks.
 • Rühmaruumis saab harjutada kõiki igapäevatöid, et osaleda aktiivselt nii rühma kui koduse keskkonna eest hoolitsemises (põranda pühkimisest pesu pesemiseni, lilleseadest õmblustööni).
 • Rühmas pakutav tegevus toetab koolieelsete lasteasutuste riiklikus õppekavas nimetatud õpioskuste arengut.
 • Rühm on väike ja kodune ning pakub turvalist vahesammu lapsele tuttava koduse keskkonna ja suurema lasteaiarühmaga kohanemise vahel.

Registreeri huvi

Juhul kui siin pealkirja all ei avane Google Forms vaade, kasuta seda linki