Mida tehakse mängurühmas?

Tervitame üksteist lapse ja teie saabudes. Laps riputab välisriided garderoobi ning istub seejärel madalale pingile, et panna jalga oma toasussid. Samal ajal saabuvad teised mängurühma kaaslased.

Laps leiab omale riiulitelt huvipakkuva tegevuse ja toob selle lauale või võtab mati ja töötab tegevusega põrandal. Laps saab valida käe- ja silma koostöö vahendite hulgast, uurida temaatilisi keelekorvikesi, harjutada kätt kunstivahenditega, proovida erinevaid muusikainstrumente, hoolitseda taimede eest, turnida ja siluda tasakaalutunnetust ning lapsevanema tähelepaneliku silma all teha puutöö harjutusi. Kui tegevuse käigus läheb vett või puru maha, saab laps tuua koristusvahendid ise kuivatamiseks-puhastamiseks. Nii möödub esimene tund mängurühmas.

Kui laps soovib, võib ta tulla koos juhendajaga igapäevaelu harjutamise alasse koos ühist einet ette valmistama. Pressime mahla, määrime määrde leivale, lõigume puuvilju. Seejärel kutsume rühmakaaslased lauda katma ning koos einestama. Harjutame laua katmist, kannust kallamist, laua koristamist ja seonduvaid tegevusi. Kui aga mõni muu tegevus köidab lapse tähelepanu, saab ta sellega jätkata.

Peale väikest einet koguneme ringi ja laulame tunni lõpetuseks mõne toreda laulu.

Vanemad on koos lapsega mängurühmas ja jälgivad lapse tööd ning sekkuvad nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik, et lubada lapsele iseseisvat tegevust.

Igal sessioonil jagab mängurühma assistent lapsevanematele väikese ülesande, millele sel korral eriliselt tähelepanu pöörata.