Laps ja vanem mängurühm

Laps ja vanem mängurühma on oodatud osalema lapsed vanuses 6 kuud kuni 3 aastat. Lapsega koos osaleb ema, isa, vanavanem või mõni teine kallis täiskasvanud pereliige.

Mängurühmas läbivad vanem ja laps 10-nädalase programmi, mille vältel saab lapsevanem harjutada lapsega austava vanemluse võtteid. Iga kohtumine annab vanemale uusi nippe, kuidas koos lapsega igapäevaelus toimetada. 

Rühm alustab 1. detsembril. 

Huvilistele toimub proovitund 24. novembril. Tule uudistama! Anna oma soovist osaleda teada, kirjutades:  montessorihaapsalu@gmail.com.


Millega on tegu
Ajakava
Osalustasu
Mängurühma juhendaja
Miks osaleda laps ja vanem mängurühmas
Programmi sisu
Registreeri osalema

Millega on tegu?

Mängurühma ruum on sisse seatud koduselt ja väikelapsele vastavas mõõdus – see on pisikeste inimeste väike minimaailm, kus tähtsaid asju ajada ja mõnusasti aega veeta.

Laps ja vanem mõlemad õpivad midagi uut. Lapsed saavad arendada käe ja silma koostööd, igapäevaeluks vajalikke oskusi, uurida uusi sõnu ning valmistada süüa. Lapsevanem saab harjutada koos teiste vanematega last austavate võtete-mõtete rakendamist turvalises ja toetavas keskkonnas.  Laulame koos lastega laulumänge ka. Nii et saab lõbus olema!


Pildil laps ja vanem lilleseadet tegemas. Foto: Ekvilibrist.

Ajakava

Laps ja vanem mängurühm toimub kord nädalas, reedeti kell 11:30-13:00 ning on üles seatud 10-nädalase programmina, mille jooksul harjutame ühiselt läbi peamised Montessori pedagoogikast lähtuvad austava vanemluse võtted. Keskendume just lapse esimesele kolmele eluaastale. Programmiga saab liituda ka jooksvalt, läbime teemade tsüklit hooaja jooksul mitu korda.

Ajakava:
ProovitundR 11:30–13:00
1. grupp:  1. dets 2023 – 9. veebr 2024R 11:30–13:00 
2. grupp: 16. veebr – 12. aprill 2024 R 11:30–13:00 
 3. grupp 19. aprill – 21. juuni 2024  R 11:30–13:00 

Osalustasu

 Proovitund 5 EUR
4-nädala pilet  40 EUR
10-nädala pilet 95 EUR
 • Rühmas osaleb kuni 8 perekonda
 • Kinnise grupiga saab liituda vabade kohtade olemasolul

 • Mängurühma juhendaja

  Väikelaste mängurühmasid juhendab Epp Linke, kes on läbinud AMI* 0-3 vanuseetapi diplomikoolituse Praha Montessori Instituudis. Epp on täiendanud end AMI*  3-6 vanuserühma assistendikursusel Eesti Montessori Instituudis ja läbinud esmaabi- ja lasterühma liiklusreguleerija koolituse ning on hetkel Haapsalu Kutsehariduskeskuse lapsehoidja 4. taseme kutse väljaõppes.

  Epp on õpingute käigus vaadelnud sõimerühmi siin samas Haapsalus ja Riias Montessori Rigele lasteaias ning juhendanud kakskeelsetes sõimerühmades Prahas Montessori Andilek koolis ja Amsterdamis 2Voices eelkoolis.

  Graafilise disaini ja illustratsiooni taustaga kahe väikelapse ema Epp soovib tuua kokku kohalikud Montessori pedagoogika armastajad ja huvilised, et koos kasvada ja õppida. Epu südamesoov ja keskuse eesmärk on, et Haapsalus saaks olema autentne Montessori lastehoid 1,5-3 aasta vanustele ja lasteaiarühm 3-6 aasta vanustele lastele ning paari aasta pärast ka pesuehtne 6-12a laste Montessori kooliklass. Oleme unistuse täitumisele lähedal, seni aga tegutseme keskuses väikelaste ja koolieelikute Montessori mängurühmade formaadis.

  *Mis on AMI?
  1929. a Maria Montessori enda poolt asutatud ühingu Association Montessori Internationale eesmärk on Montessori pedagoogika terviklikkuse hoidmine ja säilitamine. AMI poolt kinnitatud standardid tagavad selle, et õppeprogrammide sisu on kooskõlas AMI koolituse sisuga üle maailma. AMI teadusliku pedagoogika rühm võtab arvesse ajakohaseid uuringutulemusi lapse arengu, hariduse ja neuroteaduse teemadel.
  Loe pikemalt: Eesti Montessori Ühingu kodulehelt.

  Miks osaleda laps ja vanem mängurühmas?

  1. Mängurühma on valitud spetsiaalselt osalejate eale vastavad tegevused ja vahendid. Su lapsel on võimalik valida laia valiku tegevuste hulgast endale huvitav.
  2. Saad teadmisi lapsevaatluse kohta ning inspiratsiooni kuidas ja milliseid tegevusi lapsele koduses keskkonnas pakkuda.
  3. Saad olla osa kogukonnast sarnaselt mõtlevate lastevanematega. Ideede ja kogemuste omavahel jagamine on kasulik, eriti kui teil on samas eas lapsed.
  4. Kui mõtled lapse edasise Montessori hariduse peale siis on lapse ja vanema mängurühm hea koht Montessori pedagoogikaga tutvumiseks. Su laps saab tuttavaks ettevalmistatud keskkonnaga ja Sina saad vaadata, kas Montessori pedagoogika võiks sobida lapse ja Sinuga.
  5. Saad küsida mängurühma juhendajalt Montessori metoodika kohta küsimusi.
  6. Saad oma lapsele segamatult keskenduda. Pole tarvis muretseda igapäevatoimetuste pärast – see on teie kahe koosolemise aeg.
  7. Õpid kümne nädala jooksul olema teadlikum viisidest, kuidas toetada lapse iseseisvuse ja enesekindluse arengut.

  Programmi sisu

  1. Kirjeldava kiituse harjutamine
  2. Last austavate distsiplineerimisvõtete harjutamine
  3. Lapses iseseisvumise julgustamine
  4. Lapse huvi järgimise harjutamine
  5. Lapse keskendumist toetavate võtete harjutamine
  6. Austavate ja selgete piiride kehtestamise harjutamine
  7. Lapsevaatluse väljakutse #1
  8. Lapsevaatluse väljakutse #2
  9. Kolmeetapilise õpetuse harjutamine
  10. Kuidas suhelda lapsega õrnalt ja austavalt

  Registreerumisvorm